4-6 Mayıs 2018 “Proje Sonuçlarını Paylaşım Zirvesi” ve “Yaygın Öğrenme Oyun Odası ve Etkinli Odaları Açılış Töreni” gerçekleştirildi.

Daire Başkanlığımız Koordinatörlüğünde ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda, Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Erasmus+ Politika Reformuna Destek Gençler ve Politika Yapıcıları Arasında Diyalog Hibe Programı kapsamında kabul edilen "Çocuk Koruma ve Bakım Sistemi ile Entegre Bakım Sistemini Uyumlaştırma Politikası Geliştirme Projesi"nin Proje Sonuçlarını Paylaşım Zirvesi” ve “Yaygın Öğrenme Oyun Odası ve Etkinli Odaları Açılış Töreni” gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Daire Başkanı Nuray HATIRNAZ Mardin ilimizdeki Musa Cihaner Çocuk Evleri Sitesi'nde gerçekleştirilen projemizin son aşamasını 4-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında “Proje Sonuçlarını Paylaşım Zirvesi” ve “Yaygın Öğrenme Oyun Odası ve Etkinli Odaları Açılış Töreni”  tamamlamış bulunmaktayız. Bu tarihler arasında öncelikle proje ekibimiz ve eğitmenimiz tarafından projemizin çıktısı olan 4 (dört)  etkinlik odası ve 1 (bir) öğrenme odaklı oyun odasının Musa Cihaner Çocuk Evleri sitesi personeline ve orada barınan çocuklarımıza kullanımı öğretilmiş, akabinde proje sonuçlarının paylaşım zirvesi gerçekleştirilerek yaygın öğrenme oyun odası ve etkinlik odalarımızın açılışı, düzenlediğimiz tören ile yapılmıştır. Törene Mardin Vali Yardımcısı Mehmet USLU, Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakım Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa BİLİR ve ekibi, ASPB Mardin İl Müdürlüğü İl Müdür Vekili Mehmet Zeki ERYARSOY, Musa Cihaner Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Mehmet TEKİN ilgili kuruluşun ekibi ve çocuklarımız ayrıca çevre illerden çocuk evleri sitesi temsilcileri, Daire Başkanlığımızın proje ekibi ile birlikte katılım göstermiştir. İlgili kuruluşumuz, projemizin başarıyla uygulanması neticesinde artık sosyal öğrenme koşulları iyileştirilmiş ortama sahip olmuştur. Erasmus +  programı çerçevesinde Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın diğer çocuk evlerimiz için de örnek model olmasını temenni ediyoruz.” açıklamasında bulundu. 


Sonraki Sayfa: Entegre Bakım Sistemleri Atölyesi” ve “Çocuk Koruma ve Bakım Sistemleri Atölyesi” tamamlandı.