İtalya Çalışma Ziyareti, 15-21 Ekim 2017

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından IPA 1 programı kapsamında yürütülen “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Sosyal İçerme Politikaları Alanında Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında 15-21 Ekim 2017 tarihleri arasında İtalya’ya bir çalışma ziyareti düzenlendi. Söz konusu ziyaret kapsamında göç ve madde bağımlılığı ile mücadele konuları ele alınarak konu ile ilgili hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlar ile  ve sivil toplum örgütlerine ziyaretler düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Nuray HATIRNAZ  “Çalışma ziyaretimizin bu aşamasında dünyada iyi uygulamalar olarak gösterilen ve bağımlılıkla mücadele konusunda öncü olan SanPatrignano kuruluşunu inceledik. Ayrıca yine göç konusunda sığınmacılara konaklama hizmeti sunan  S.P.R.A.R adlı sivil toplum kuruluşunu, İtalya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Floransa Bölge Yönetiminin çalışmalarını  inceledik. Özellikle kuruluşların mali yapısı, işbirliği içinde oldukları kurumlar kamu kuruluşlarıyla yaptıkları ortak çalışmalar ve sürdürülebilirlik konusunda attıkları adımlara ilişkin detaylı bilgi alışverişinde bulunduk. Çalışma ziyaretimiz  Bakanlığımız Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü  Sosyal İçerme Dairesi ile Aile ve Toplum Hizmetleri Dairesi personeli ile gerçekleştirilmiştir” açıklamasını yaptı. 


Sonraki Sayfa: Sosyal Politika Zirvesi ve Kapanış Toplantısı 4 Ekim 2017

Önceki Sayfa : Erasmus+ "Çocuk Koruma ve Bakım Sistemi ile Entegre Bakım Sistemini Uyumlaştırma Politikası Geliştirme Projesi" başladı