Başkanımız

AB ve Dış İlişkiler Daire BaşkanıNuray HATIRNAZ

Kırklareli'nde doğmuş olup, aslen Rize’lidir. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  Anabilim Dalı’nı kazandı ve 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitim aldı ve 1991 yılında “Seçmenlerin Oy Verme Davranışında Siyasal Reklam’ın Rolü” tezini başarıyla vererek mezun oldu. Şu anda Marmara Üniversitesi Temel Gazetecilik Bölümünde Doktorasını yapmakta olup, tez aşamasındadır.

Çalışma hayatına 1991 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nde; Memuriyet hayatına ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde başladı. 22 yıl Müdürlüğün çeşitli yönetici kademelerinde çalıştıktan sonra Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü ekibine katıldı. 3 Ekim 2016 tarihinde ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığına atandı.

Dünya Su Forumu, Asya Belediye Başkanları Forumu, Dünya Kültür Expo’su gibi  bir çok büyük organizasyonun gerçekleştirilmesinde görev alan Nuray Hatırnaz, araştırma yazıları, tarih, edebiyat ve müziğe ilgi duymakta ve İyi derecede İngilizce, Orta derecede Fransızca ve başlangıç seviyesinde İtalyanca bilmektedir.