Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Erasmus+ Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı Kapsamında Koordinatör, Ev Sahibi ve Gönderen Kuruluş Olarak Akredite Edildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle ve desteğiyle, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Koordinatörlüğünde Erasmus+ Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında gönderen, koordinatör ve ev sahibi kuruluş olarak Avrupa Birliği Bakanlığı- AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Akredite edildi.

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Nuray HATIRNAZ “Program kapsamında Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı 17-30 Yaş aralığında bulunan ekonomik, sosyal, coğrafik, eğitimsel ve sağlık engelleri bulunan dezavantajlı gençlere 2 haftadan 12 aya kadar sosyal içerikli gönüllük esasına dayalı projelerden yararlandırılma üzere istenilen bir AB ülkesine gönderebilecek. Üstelik programdan yararlandırılacak gencin dil bilme zorunluluğu bulunmamakla birlikte, ciddi anlamda dezavantajı bulunan gençler refakatçileri eşliğinde bu program kapsamında bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alabilecek. Bakanlığımız öncelikli hedef kitleleri arasında yer alan dezavantajlı gençlere Erasmus+ programının sunduğu bu fırsatı ulaştırmada aracı olmak için projelerimizi hazırladık ve hazırlamaya da devam ediyoruz” açıklamasını gerçekleştirdi.


Sonraki Sayfa: Bakanlık personeline 23 - 27 Ocak tarihlerinde Diplomasi ve Protokol Hizmet İçi Eğitim Programı gerçekleştirildi.

Önceki Sayfa : 12-18 Şubat 2017 İngiltere’ye Çalışma Ziyareti