Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Araçları Tasarlama Atölyesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yazılan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Sivil Düşün AB Programı tarafından mali destek sağlanan ve Uluslararası Çocuk Merkezi tarafından yürütülen  Küçük Destek Programı kapsamında, 6-10 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Bağlı “Antalya Akdeniz Çocuk Destek Merkezi’nde, tüm masrafları proje kapsamında karşılanarak “Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Araçları Tasarlama” atölyesi kurulmuştur.

Atölye kapsamında merkez bünyesinde bakım ve koruma altında bulunan çocuklara sunulan eğitim ve yönlendirme hizmetleri için alternatif, çağı yakalayan, çalışan personel ve çocuklar arasında empati kurulmasına yardımcı olan, çocukların ve çalışan personelin birlikte dahil olabileceği yönlendirme araçları ( öğrenme panoları ve levhaları gibi) geliştirilmiş ve destek merkezi içerisinde kullanıma sunulmuştur. Proje kapsamında çocukların kendi öğrenme süreçlerine dâhil olabilmesi ve yaygın öğrenme araçları ile öğrenme süreçlerinin güçlendirilmesi, yeteneklerini keşfetmeleri ve sosyal kişiliklerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.


Sonraki Sayfa: Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2016-2021) ve 1. Aşama Eylem Planına ilişkin toplantıya katılım gerçekleştirilmiştir

Önceki Sayfa : Kadının Sosyal ve Ekonomik Statüsünün Geliştirilmesine Yönelik Yuvarlak Masa Toplantısı