Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2016-2021) ve 1. Aşama Eylem Planına ilişkin toplantıya katılım gerçekleştirilmiştir

Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2016-2021) ve 1. Aşama Eylem Planına ilişkin toplantı Ankara’da 24 Şubat 2016 tarihinde yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin’in başkanlığında yapılan toplantıda, Müsteşar Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak en temel görevlerinin dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm topluma yönelik sosyal riskleri önleyici sosyal politikalar geliştirmek, uygulamak ve izlemek olduğunu belirtti.
 

Bakanlık olarak, mutlu birey ve güçlü ailelerden oluşan müreffeh bir toplumu, hizmetlerinin temel ilkesi olarak gördüklerini ifade eden Şahin, 14 Mart 2010'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Roman Açılımı" ile Roman vatandaşların sorunlarının çözülmesi için büyük bir adım atıldığını vurguladı.

Milli Eğitim, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik bakanlıkları ile ilgili kurum ve kuruluşların üst düzey bürokratları katıldığı toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın Genel Müdürleri ve Daire Başkanımız Nuray Hatırnaz da katılım sağladı. 


Sonraki Sayfa: Erişilebilirliğin Sağlanmasında Engelli Çocukları Gözeten Rehberin Eğitimi Tamamlandı

Önceki Sayfa : Çocuklarla Yaratıcı Öğrenme Araçları Tasarlama Atölyesi