“Sanatla Bağlan Hayata" Projesi tamamlandı.

19 Ekim 2018Paylaş
a-A+


Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Erasmus+ Programı kapsamında finanse edilen “Sanatla Bağlan Hayata" adlı projemiz,  Muğla'nın Milas ilçesinde, Başkanlığımız ve Engelli Bakım Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda;  Milas Mehmet Onol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından ve 12 aylık süre ile 6 farklı ülkeden ( Portekiz, Litvanya, Hırvatistan, Ukrayna, Bulgaristan ve Türkiye) 34 yabancı genç ve 20 zihinsel engelli çocuğumuzun yer almasıyla birlikte hayata geçirilmiştir.  

Projemizin  temel amacı; zihinsel engelli gençlerin istihdam süreçlerine katkı sağlanması konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmak ve kişisel becerilerin geliştirilmesine yönelik atölye çalışmalarını hayata geçirmektir. Proje kapsamında obje süsleme, ahşap atölyesi, taş atölyesi, kaynaşma aktiviteleri ve zihinsel engelli gençlerin istihdamı konusunu içeren çeşitli kişisel gelişim oturumları düzenlenmiştir. 

Projemizdeki faaliyetler alanında deneyimli sanat öğretmenleri ve psikologlar eşliğinde yaygın öğrenim metotları kullanılarak gerçekleştirilmiştir. 08-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Milas'ta ilgili sanat atölyelerinde 100’e yakın sanat eseri üretilmiş olup, Proje, 15 Ekim 2018'de Milas Belediyesi'nin salonunda sergi aktivitesi ile katılımcılara sertifikaları verilerek  sonlandırılmıştır. 

Haberin Fotoğrafları